Hoewel het team van De Frikandellebroodjes het officiële goud in ontvangst mocht nemen, kunnen we wel stellen dat heel Wagenberg het olympische goud heeft gewonnen. De eerste editie van de Wagenbergsche Spelen was gisteren een onverwachts succes met 101 personen verdeeld over 13 teams die deelnamen aan het zeskamp-achtige evenement.
In teams van gemiddeld 8 personen streden de olympiërs om de eretitel, met speaker Fleur Vlaskamp om hen aan te moedigen. Na het overdragen van het olympisch vuur door een aantal jeugdige sportievelingen, drukte Fleur op de grote rode knop en schoot daarmee kilo's confetti over het Van den Elsenplein als aftrap van de spelen. De teams verzamelden zich vervolgens bij de diverse spelelementen, die varieerden van buikschuiven of water over een parcours brengen tot voetballen en een stormbaan bedwingen. Naast de sportiviteit, was de hilariteit en de gezelligheid geheel overheersend.
Het evenement komt ten goede aan het Wagenbergse carnaval en is een opzet van het nieuwe comité van De Erpelrooiers. Dankbaar is de organisatie voor het aantal deelnemers en het mooie weer. Saskia de Deugd, één van de Erpelrooiers, vertelt ons: "Ik zit al weken op mijn knieën schietgebedjes te doen voor goed weer", lacht ze hardop. "We hebben hier ontzettend mazzel mee. Toen dit idee ontstaan is, dachten we 'Nou, laten we klein beginnen'. Dát is dus niet gelukt. We hebben nu 13 teams en 101 deelnemers, dat is echt geweldig. Dit succes is mede mogelijk gemaakt door alle vrijwilligers en onze sponsoren en dankzij de cheque die we van de gemeente hebben mogen ontvangen. De Wagenbergse EHBO is daarnaast aanwezig om zich over alle deelnemers te ontfermen. We zijn ontzettend trots op wat we hebben neergezet en zijn onwijs aan het genieten", aldus Saskia.
Gisterenmiddag liepen wij als redactie van het digitale nieuwsplatform natuurlijk ook over het Van den Elsenplein en maakten actiefoto's van alle spellen en deelnemers. U bekijkt deze in het fotoalbum dat we speciaal hiervoor hebben ingericht, via deze directe link: https://kijkopdrimmelen.nl/albums/wagenbergsche-spelen-2019.html.
Wie er op plaats 1, 2 en 3 zijn geëindigd en welke teams er verder nog meededen, zijn:
- De Frikandellebroodjes
- Heavy
We zijn er weer ingetrapt
- De razende tijgers
- Club badeend
- Team Aloha
- Real drama-drid
- Bitches
- De krabbetjessss
- Meloen Kampioen
- RaMu’s
- De makke schapen
- Superjuffies